رویدادها

رویدادها


رویدادهای کوآپ با هدف انتقال تجربه، شبکه‌سازی با فعالان حوزه‌های مختلف، آموزش مفاهیم و مهارت‌های کارآفرینی و مهارت‌های عمومی‌تر و... برگزار میشن که ممکنه از یه رویداد ساعتی باشن تا یه رویداد بلندمدت چند روزه که به صورت تخصصی و عملی با تمرکز کافی آموزش و تمرین انجام میشه تا به مهارت موردنظر دست پیدا کنید. دربین این رویدادها بعضی از اون‌ها صرفا جهت آشنایی و معرفی شما به اکوسیستم نوآوری و فناوری برگزار میشن. در زیر می‌تونی بیشتر با رویدادهای مختلف آشنا بشی.

کارگاه‌های آموزشی هدفمند

  • درصـــد قابل توجــهی از استارت‌آپ‌ها بعد از مدت کوتاهی از شکل‌گیری شکســت‌ می‌خورند که علت ایــن شکست‌ها همیشه به طرح و میزان نوآوری آن‌ها مربوط نیست. کوآپ با مطالعه و بررسی علت این شکست‌ها، چند مورد از این علل و مهارت‌هایی که می‌تواند در موفقیت و آینده استارتاپ تاثیرگذار باشد را، مشخص و برای مهم ترین آن‌ها کارگاه‌های آموزشی به صورت تعامــل محـــــور و کاربردی تعریف کرده. برای برگــزاری کارگاه‌ها از اساتیـــد و کارآفرینانی که بر موضوعات مـورد نظر تسلط دارند، دعوت می‌کند. و در صورت نیاز،جلسات تمرینی و تکمیلی هم برای کارگاه‌ها برگزار می‌گردد.

جلسات فالوآپ

  • در این جلسات که به طور معمول در اوایل هفته برگزار می‌شود، تیم‌ها از عملکرد خود در طول هفته‌ی گذشته گزارشی ارائه می‌كنند؛ اینکه چه کارهایی مطابق برنامه پیش رفت و چه کارهایی با چالش و مشکل مواجه شد،‌ مشکلات و موانع چه بودند و اینکه برنامه‌ی تیم‌ها برای هفته بعدی چه خواهد بود. در این جلسات سعی می‌شود تا با هم‌فکری و آگاهی از وضعیت آن‌ها در جهت رفع موانع و تسریع و اصلاح امور تا حد امکان به تیم‌ها کمک شود.

رویدادهای دورهم‌نشینی

  • رویداد دورهم‌نشینی با هدف آشنایی بیشتر اعضای اکوسیستم با یکدیگر، بحث وگپ‌وگفت‌ بیشتر و به‌اشتراک‌گذاری مهارت‌ها و دانش و تجربه برگزار می‌شود. دورهم‌نشینی‌ها تعامل‌محور هستند و موضوعات آن‌ها متناسب با مخاطبین و دغدغه‌‌های کسب‌وکارهای نوپا انتخاب می‌شوند. در هر جلسه، فردی بعنوان راهنما که در موضوع مورد بحث تسلط بیشتری دارد، به مدیریت بحث‌ها و انتقال دانش را به عهده می‌گیرد.

جلسات Face 2 face

  • هرچــه می‌خواهد دل تنگت بگو؛ اما بـه زبـان انگلیسی. در این رویداد پویا و تعاملی به بحث به زبان انگلیسی در مورد موضوعات مختلفی که از قبل اطلاع‌رسانی شده است پـرداخته می‌شود. به‌اشتراک گذاری نظرات و تجربیات در زمینه های گوناگون مرتبط با کسب و کار و زندگی از محورهای قابل اشاره در این جلسات است. در انتهای هر جلسه نیز، موضوع جلسه بعدی تعیین می‌شود.

(Semi-tour)سمی‌تور

  • سمینار + توربازدید = سمیتور برای انتقال تجربه‌ی کارآفرینان موفق به استارتاپ‌ها برگزار می‌شود که در قالب ارائه‌ای کوتاه از چالش‌های گذشته و بویژه در راه‌اندازی استارتاپ و فراز و نشیب‌های کسب‌وکار و روش‌های تصمیم‌گیری درست در مواجهه با آن‌ها صورت می‌گیرد. این ارائه در قالب تور بازدید از محیط کاری شرکت و مشاهده‌ی دستاوردهای آن ادامه می‌یابد.

رویدادهای مهیج کارآفرینی

  • ما در شرایط متفاوت و به بهانه‌های مختلف، دور هم‌دیگه جمع می‌شویم تا لحظات خوبی در کنار یکدیگر رقم زنیم، بهم کمک کنیم و کارهای متفاوتی انجام دهیم که هر کدام از آنها به نوع خود، نقطه اتصالی به دنیای کارآفرینی است. به عنوان مثال، به جای پانتومیم پانتوپیچ بازی میکنیم و در قالب این بازی شرکت کننده‌ها پروژه‌های جدید خود را pitchمی‌کنند و ...